Dračí skála, z. s.

  IČ: 26669439

0 hodnocení
Prejsť na hodnotenie
Aktualizované: 12.10.2022 10:19

Základné informácie

Předmětem záběru sdružení jsou děti ve věku 6-18 let. Cílem našich aktivit s dětmi je péče o děti a mládež, prevence kriminality a snaha vyplnit jejich volný čas zejména o prázdninách a ulevit pracujícím rodičům.

 

Tábory na Dračí skále se realizují od roku 1995, a trvale dochází k velkému nárůstu zájemců – ze strany dětí a rodičů. Historicky první turnus tábora měl pouze 67 dětí rozdělených do 6 oddílů a proběhl na základně v Horním Jelení. Od té doby uplynula celá řada běhů v lokalitách Pecka, Budislav, Potštejn a Zlatý potok (Horní Orlice). V posledních letech jsou pořádány 3 turnusy s cca 100-130 dětmi a mladými, rozdělenými do 11 oddílů. Novinkou je zavedení oddílu T- teenager pro mládež od 15 do 18 let se specifickým programem.

Zájem mládeže o účast v tomto oddílu je více než překvapující (zpravidla o tuto věkovou skupinu mládeže není na akcích tohoto typu zájem). Kromě letních táborů v čase mimo prázdniny pořádáme pro děti i volnočasové aktivity během školního roku (sportovní víkendy, paintballové turnaje, lukostřelecké soutěže atd.). Tyto akce jsou realizování díky pochopení města Hradec Králové a jejich laskavé zápůjčce „Údolíčka“ – svahovitého pozemku v katastru Svobodných Dvorů u Hradce Králové.

Podobné akce chceme realizovat také v lokalitě tábora, která skýtá pro akce podobného typu neomezené možnosti. Předmětem záběru sdružení jsou děti ve věku 6-18 let. Cílem našich aktivit s dětmi je péče o děti a mládež, prevence kriminality a snaha vyplnit jejich volný čas zejména o prázdninách a ulevit pracujícím rodičům. Během dvanácti let naší činnosti jsme připravili pěkné prázdniny plné dobrodružství a zábavy několika tisícům dětem zejména z východních Čech. Většina těchto dětí s námi jezdí opakovaně každý rok, někteří dokonce rozšířili naše řady jakožto vedoucí na letních táborech.Jako cíl si občanské sdružení vytklo:- práce s dětmi a mládeží v jejich volném čase - protidrogová činnost- prevence kriminality mládeže

 

Tábory na Dračí skále se realizují od roku 1995, a trvale dochází k velkému nárůstu zájemců – ze strany dětí a rodičů. Historicky první turnus tábora měl pouze 67 dětí rozdělených do 6 oddílů a proběhl na základně v Horním Jelení. Od té doby uplynula celá řada běhů v lokalitách Pecka, Budislav, Potštejn a Zlatý potok (Horní Orlice). V posledních letech jsou pořádány 4 turnusy s cca 130-150 dětmi a mladými, rozdělenými do 11 oddílů. Nadstandartem  je zavedení oddílu T- teenager pro mládež od 15 do 18 let se specifickým programem.


Zájem mládeže o účast v tomto oddílu je více než překvapující (zpravidla o tuto věkovou skupinu mládeže není na akcích tohoto typu zájem). Kromě letních táborů v čase mimo prázdniny pořádáme pro děti i volnočasové aktivity během školního roku (sportovní víkendy, paintballové turnaje, lukostřelecké soutěže atd.). Tyto akce jsou realizování v táborové lokalitě na Horní Orlici

V roce 2007 přešla lolaůita tábora do rukou našeho spolku. Od té doby se snažříme tábor rekonstruovat, opravovat a vylepšovat na pravidelných víkendových akcích a to z valné většiny vlastními silami. V roce 2011 jsme zahájili stavbu reálného gotického hradu Dragolon, který , ač není z daleka dostavěn, již nyní plní svoji úlohu pro hry a aktivity s dětmi. Během 27 let naší činnosti jsme připravili pěkné prázdniny plné dobrodružství a zábavy několika tisícům dětem zejména z východních Čech. Většina těchto dětí s námi jezdí opakovaně každý rok, někteří dokonce rozšířili naše řady jakožto vedoucí na letních táborech.

Jako cíl si občanské sdružení vytklo:- práce s dětmi a mládeží v jejich volném čase - protidrogová činnost- prevence kriminality mládeže

Kontakty

Telefón
+420603447461
E-mail
WWW
Fax
spolek Dračí Skála
Datová schránka
spolek Dračí Skála

Sídlo

Bříza 52  52
50312 Všestary  –   Bříza
Hradec Králové
Královéhradecký kraj
Česká republika

GPS: 0,00000°, 0,00000°

Usporiadané udalosti

Táto organizácia usporadúva žiadne udalosti.

Posledné komentáre

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
Detaily