Bezpečnost

Svět kybernetických četníků a zlodějů se dynamicky vyvíjí. Nové techniky útoku i obrany se objevují stále častěji a někdy je i pro odborníka složité se s tím vyrovnat. Stále však je důležité myslet a mít v pořádku základní opatření, kterými jsou:

  • Zálohování
  • Antivirová ochrana
  • Firewall
  • Řízení přístupu

Všechny novinky v oblasti obrany ve své podstatě pouze nějakým způsobem na tato opatření navazují a dále je rozšiřují a posilují.

Rozhodli jsme se spolu se svými partnery, technologickými specialisty, připravit sérii webinářů, kde bychom Vás chtěli srozumitelně seznámit s tím, jak se jednotlivé oblasti rozvíjejí, na co je potřeba neustále myslet, na čem začít pracovat, a naopak co by Vás zase až tak trápit nemuselo.

Uvědomujeme si velkou různorodost a určité specifické podmínky, která jsou v našich školách. Nicméně věříme, že napomůžeme lepšímu pochopení problematiky, která povede ke zlepšení situace.

Naše webináře jsou určeny jednak pro vedení škol, ale stejně i pro ICT správce (interní i externí).

Webináře

Rozvoj informačních technologií jako je nástup chytrých mobilních zařízení, internet věcí a celkové vyšší požadavky na datové komunikace s sebou přinášejí potřebu přenést řízení přístupových práv z uživatele na konkrétní zařízení. Na našem webináři Vám ukážeme jak na to.
0 Kč
 
 
26.01.2022 14:30 - 15:30
 
Online webinář
Antivirové řešení je základem počítačové bezpečnosti. Zatímco v minulosti se antiviry spoléhaly spíše na pravidelné kontroly známých virových definic, dnes je nejdůležitější ochrana v reálném čase. Na webináři se budeme bavit o výhodách řešení, která v sobě dokáží účinně kombinovat několik metod antimalwarové ochrany. Na webináři předvedeme kouzlo - poradíme, jak provádět pravidelné skenování na základě virových signatur, aniž by docházelo k zátěži kontrolovaných zařízení.
0 Kč
 
 
02.02.2022 10:00 - 11:00
 
Online webinář
Význam zálohování nebyl důležitější. Pryč jsou doby, kdy jsme se báli jen hardwarových selhání. Sofistikované ransomwarové útoky, cílené mazání záloh a pokusy o vydírání se staly velmi výnosným businessem útočníků. Účinná ochrana a dostupnost dat je proto čím dál tím větší výzvou. Na webináři se zaměříme na důležitá pravidla zálohování. Bavit se budeme o tom, na co si dát pozor a v neposlední řadě ukážeme, jak ochránit zálohy před ransomwarem.
0 Kč
 
 
23.02.2022 10:00 - 11:00
 
Online webinář